16 Лютийй

5 млн грн отримали громади Вінниччини від участі в земельних онлайн-торгах

За підсумками земельних онлайн-аукціонів зростання вартості землі у Вінницькій області становить 636%. А щодо земель сільськогосподарського призначення цей показник сягнув 1066%. 

Про це зазначив директор Вінницького інституту землеустрою, радник міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Ярославський.

За його словами, станом на сьогодні у Вінницькій області зафіксовано 110 оголошень про аукціони щодо земель загальною площею 531 га. Їх початкова вартість дорівнює 8,69 млн грн.

При цьому більшу частку займають саме торги з оренди землі. Таких наразі було опубліковано 88 з сумарною стартовою вартістю лотів у 2 млн грн.

«Якщо аналізувати у розрізі районів, то найактивнішими учасниками електронних земельних торгів є громади Могилів-Подільського, Вінницького, Гайсинського районів. Серед них за початковою вартістю земель та отриманим в результаті аукціонів доходом все ж лідирує Вінницький», - повідомив Ярослав Ярославський.

Також очільник держпідприємства підкреслив, що в області помітна позитивна тенденція - територіальні громади Вінниччини, в порівнянні з кінцем минулого року, активізувалися в організації земельних аукціонів, зрозумівши їх механіку та суттєву вигоду в збільшенні надходжень до своїх бюджетів.