20 Квітень

3міни в законі щодо використання земель

З першого липня цього року вступає в дію 👨‍⚖️ закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення».

Зазначимо, що до вступу у дію вище згаданого Закону📃, на сьогодні вільно здійснюються продажі та зміни цільового призначення земельних ділянок сільськогосподарського призначення приватної власності.🏡 Саме ті ділянки,які громадяни отримали шляхом безоплатної передачі в межах норм визначених Земельним кодексом України: ділянки для ведення садівництва 0,12 га та для ведення особистого селянського господарства-до 2 га.

Будь-які землі сільськогосподарського призначення не можуть передаватись у власність іноземцям.

❗️Після вступу Закона в дію:

Набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення можуть:

а) громадяни України

б) юридичні особи України, створені і зареєстровані за законодавством України,учасниками яких є лише громадяни України та/або держава, територіальні громади;

в) територіальні громади;

г) держава.

До 1 січня 2024 року загальна площа земель сільськогосподарського призначення у власності громадянина не має перевищувати ❌100 га.

Після 1 січня 2024 року загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності громадянина України не може перевищувати ❌10 000 га.

До 1 січня 2030 року ціна продажу паїв,ділянок сільськогосподарського призначення не може бути нижчою за їх нормативну грошову оцінку🔎.

До проведення даного референдуму та позитивного схвалення даного питання залишається заборона на передачу у власність іноземцям земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Але в іншому випадку,якщо все ж таки буде наданий дозвіл ✅ на набуття права власності юридичним особам,які не є громадянами України, будуть поширюватись заборони на низку інших категорій фізичних та юридичних осіб.