28 Січень

Ярослав Ярославський взяв участь у консультативному семінарі щодо земельних питань у Літині

Директор Вінницького інституту землеустрою Ярослав Ярославський став спікером консультативного семінару на тему «Особливості впровадження земельної реформи», ініційованого громадською організацією "Ми - Вінничани" у місті Літин. 

Під час зустрічі він обґрунтував ключові зміни у земельному законодавстві, що відбулись за останній рік. Зокрема, детально пояснив місцевим мешканцям, аграріям та представникам органів самоврядування, в чому полягає закон щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин та які повноваження з ним отримали територіальні громади. А також окреслив актуальні моменти щодо ринку землі, електронних земельних аукціонів та введення мінімального податкового зобов‘язання для землевласників. 

«Загалом, мушу сказати, що подібні заходи наразі є справді необхідними. Підтвердженням цьому є численні запитання на тему і помітний інтерес аудиторії. Найбільше усіх цікавили умови ринку землі, продаж паїв, та їх вартість. Виникали питання щодо продажу землі іноземцям. І часто запитували про оподаткування землі, так як вкінці минулого року ухвалили відповідний бюджетний законопроєкт 5600», - розповів Ярослав Ярославський.